Przyjaźń bez granic

amitie« AMITIÉ SANS FRONTIÈRES »(Przyjaźń bez granic) – to konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku szkolnym.  Uczestniczyć mogą w nim dzieci i nastolatkowie pochodzenia polskiego . Technika pracy jest dowolna. Należy jedynie zilustrować motto przewodnie konkursu – „Przyjaźń bez granic”. Spośród nadesłanych prac jury konkursowe nagradza, te które wyróżnia ciekawe podejście do tematu i wyjątkowe walory artystyczne.

GENEZA PROJEKTU 

Pomysł na konkurs „Przyjaźń bez granic” narodził się, po to by pomóc dzieciom odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że za kilkanaście lat właśnie to pokolenie będzie kształtować nasze społeczeństwo i zależy nam na tym, aby zwrócić im uwagę na pewne wartości, o których nie powinno się zapominać w żadnym wieku.

CO UDAŁO NAM SIĘ OSIĄGNĄĆ ?

Dotychczas odbyły się już dwie edycje konkursu. Wszystkie nadesłane prace były prezentowane na publicznej wystawie w Paryżu . Towarzyszyły jej warsztaty plastyczne i koncerty. Dla wszystkich laureatów konkursu przygotowano nagrody. Poniżej prezentujemy plakat drugiej edycji wydarzenia.

 
EXPO-AMITIE-SANS-FRONTIERES-2015LAUREACI (2)