IV edycja Konkursu Wybitny Polak we Francji

Florek Entertainment przy wspolpracy z Ambasada RP w Paryzu, Fundacja Teraz Polska z Warszawy i Polska Akademia Nauk w Paryzu z Warszawy oglasza otwarcie IV edycji Konkursu Wybitny Polak we Francji.

Celem konkursu jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających we Francji, podkreślenie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób odnoszących sukcesy poza granicami Polski.

Wylonieni przez Jury zwyciezcy zostana uhonorowani podczas uroczystej Gali.

Konkurs przeprowadzony jest w pieciu kategoriach :

BIZNES: kandydatami mogą być osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą.

KULTURA: kandydatami mogą być zarówno osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, malarze itp., nawiązujący w swojej twórczości do Polski, jak również osoby działające na rzecz promocji kultury polskiej.

NAUKA: kandydatami mogą być osoby, które prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w placówkach funkcjonujących we Francji.

OSOBOWOŚĆ: kandydatami mogą być osoby wyróżniające się aktywnością, zaradnością, inicjatywą, np. w życiu społecznym.

MŁODY POLAK: kandydatami mogą być osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i odniosły sukces w jednej z powyższych kategorii lub, których działalność w sposób pozytywny oddziałuje na lokalną społeczność i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski wśród lokalnej społeczności.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza konkursowego i zapoznanie się z regulaminem. Konieczne jest też uzasadnienie nominacji i zebranie co najmniej pięciu podpisów osób popierających kandydaturę. Zgłoszeń mogą dokonywać organizacje, stowarzyszenia i związki polonijne we Francji oraz osoby prywatne.

Wszyscy laureaci automatycznie kwalifikują się też do udziału w „Wielkiej Gali Finałowej – Teraz Polska”, która odbędzie się w Warszawie. 

Formularz konkursowy w języku polskim  formularz-zgloszeniowy-wpf-2017

Formularz konkursowy w języku francuskim formulaire-de-candidature-wpf-2017

Prosimy o dokładne wypełnienie formularza i przesłanie drogą elektroniczną na adres: konkurs@florekentertainment.org od 1 stycznia do 31 marca 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *