Florek Entertainment na Targach Sztuki Współczesnej GMAC

20151029_20305829 października odbył się wernisaż 45 edycji Grande Marche D’Art Contemporain. Ponad 400 współczesnych twórców prezentowało swoje prace nieopodal opery Bastille. Członkowie Stowarzyszenia Florek Entertainment uczestniczyli w wydarzeniu dzięki zaproszeniu fotografa Patricka le Hec’h.

Patrick le Hec’h inspiruje się sztuką surrealistów i artystów doby romantyzmu. W swoich pracach wykorzystuje zdobycze nowej technologii, które pozwalają mu na tworzenie zjawiskowych fotografii, umieszczanych później na aluminiowych płytach. Służy mu do tego bardzo skomplikowana technika, która polega na łączeniu metalu i fotografii w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu całość staje się integralnym dziełem.

Oprócz opisanego wyżej artysty na targach można było podziwiać reprezentantów wszystkich pozostałych mediów: malarstwa, rzeźby i rękodzieła artystycznego.  Nie brakowało też prac nowatorskich, których nie sposób zakwalifikować do żadnej z tradycyjnych kategorii. Naszą uwagę przyciągnęły wyciszone krajobrazy Stephanie Lecomte i skrajnie odmienne, pełne nasyconych barw obrazy Martine Cassé. Wśród wystawców była też jedna Polka: malarka Sylwia Pydych.

W lutym przyszłego roku odbędzie się kolejna edycja wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *