Czekamy na zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu „Wybitny Polak we Francji”

20 irresistible Strawberry RecipesWPFPragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Florek Entertainment   po raz trzeci podjęło się organizacji konkursu „Wybitny Polak we Francji”. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Polska. Dzięki zaangażowaniu naszego partnera Wybitny Polak jest dziś wybierany w USA, Belgi, Francji, Holandii, Szkocji, Norwegii i oczywiście w Polsce. Podsumowaniem wszystkich tych wydarzeń jest coroczna gala w Warszawie.

Podobnie, jak w ubiegłych latach tytuł wybitnego Polaka będzie przyznawany w pięciu kategoriach:

BIZNES: kandydatami mogą być osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą.

KULTURA: kandydatami mogą być zarówno osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, malarze itp., nawiązujący w swojej twórczości do Polski, jak również osoby działające na rzecz promocji kultury polskiej.

NAUKA: kandydatami mogą być osoby, które prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w placówkach funkcjonujących we Francji.

OSOBOWOŚĆ: kandydatami mogą być osoby wyróżniające się aktywnością, zaradnością, inicjatywą, np. w życiu społecznym.

MŁODY POLAK: kandydatami mogą być osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i odniosły sukces w jednej z powyższych kategorii lub, których działalność w sposób pozytywny oddziałuje na lokalną społeczność i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski wśród lokalnej społeczności.

WYBITNY POLAK

Zgłoszenia przyjmujemy od 1 stycznia do 29 lutego 2016 r.

Warunkiem uczestnictwie jest wypełnienie formularza konkursowego i zapoznanie się z regulaminem. Konieczne jest też uzasadnienie nominacji i zebranie co najmniej pięciu podpisów osób popierających kandydaturę.

Zgłoszeń mogą dokonywać organizacje, stowarzyszenia i związki polonijne we Francji oraz osoby prywatne. Nagrody zostaną wręczone na uroczystej Gali w Ambasadzie Polskiej w Paryżu. Wszyscy laureaci automatycznie kwalifikują się też do udziału w „Wielkiej Gali Finałowej – Teraz Polska”, która odbędzie się w Warszawie w czerwcu przyszłego roku.

Formularze można znaleźć na naszej stronie internetowej, tuż pod niniejszą informacją. Prosimy o ich dokładne wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres: konkurs@florekentertainment.org. Ewentualne dodatkowe dokumenty prosimy o przesłanie listownie (listem normalnym, nie poleconym) pod podany adres:

MDA Association Florek Entertainment

25 rue Lantiez 75017 Paris

z dopiskiem na kopercie « Wybitny Polak we Francji »

Formularz konkursowy w języku polskimpobierz

Formularz konkursowy w języku francuskimpobierz 

Organizator francuskiej edycji:

400dpiLogo

 

Patronat nad konkursem sprawują:

Pan_paryzlogo_bg

logo ambasada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *